İsveç Diyeti Nedir? İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

isveç-diyeti

İsveç Diyeti, diyet yapan birçok kişinin Kopenhag diyeti olarak adlandırdığı bir diyettir ve yapmak isteyen kişiler öncelikle iradenizin çok güçlü olmalıdır. Zira bu diyet kaçamak yapmak isteyenler ya da yarıda bırakmak isteyenler için uygun bir diyet türü değildir.

Oldukça sıkı bir listesi olan bu İsveç diyeti, 7 kg ile 14 kg arasında kilo vermeyi sağlayan ve metabolizmayı çalıştıran bir diyet çeşididir. Verilen kiloların 2 sene boyunca alınmamasını sağlar ve protein ağırlıklı bir beslenme sistemini benimsemenize sebep olur. Bu diyet listesine harf harf  uyarsanız sorunsuz ve sağlıklı olarak kilo verebileceksiniz.

Bir Bak İstersen: Bir Gecede Mucizeler Yaratan Bal Nedir?

35 yaşından küçük olanlar ve açlığa uzun süre dayanabilecek bireylerin bu diyeti uygulamaları halinde 13 günde 7 kg – 13 kg arasında bir kilo kaybı yaşayacaklardır.

İsveç Diyetinde Neler Var?

İsveç diyeti, sıradan bir diyet listesi gibi değildir. Yani sabah kahvaltılarını doyuncaya kadar yapmak, arada bir kaçamaklar gibi seçenekler kesinlikle yoktur.

Sabahları genelde kahve tüketilmeli ve bazı günlerde ise kızarmış ekmek dışında bir şey yemek kesinlikle yasaktır. Bu diyeti yaparken bol bol protein ve sınırsız yeşil salata tüketimi olmalıdır. Bunların dışında sınırsız bitki çayları veya farklı içecek türleri de tüketmek yasaktır.

Gerçekten ciddi bir irade gerektiren diyetler arasında ilk sırada yer alır. Özellikle protein ağırlıklı beslenen kişiler ve bu şekilde beslenmeyi hayat tarzı haline getirenler, İsveç diyetini tercih edebilir.

İsveç Diyeti Yasakları

İsveç diyeti uygulanırken listede belirlenenler dışında farklı bir şeyler tüketmek yasaktır. Bu yasaklardan bazıları ise şöyledir:

  • Düşük kalorili besinler,
  • Bitki çayları ve içecekler,
  • Atıştırmalık, kuruyemiş gibi ürünler,

Her türlü meyve ve sebze türlerinden kaçınılması şarttır.

Diyet yasaklarına uyarken ilk başta mutlaka tüm içecek çeşitlerini ve tercih edilen bitki çayları da dahil hepsinden feragat edilmelidir. Bundan dolayı kesinlikle uzak durulması gereken ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Bir Bak İstersen: Bir Ayda 10 KG Verdiren Diyet Nedir?

Daha çok et ağırlıklı bir listesi olan İsveç diyeti listesi oldukça düşük kaloriye sahip yiyeceklerden oluşmaktadır. Eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu diyete harfiyen uymanız gerekmektedir.

Bu Diyet Ne Kadar Sürer?

İsveç diyeti, 13 gün süren bir diyet çeşididir. Eğer ara vermek gerekirse, 6. günden itibaren verilir ve iki ay sonra yeniden başlanır. Diyeti yarıda bırakmak, metabolizmayı olumsuz etkileyeceğinden dolayı bu diyet ciddi bir kararlılıkla uygulanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir