İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

instagram-isletme-hesabi

İnstagram, Dünya’da milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformudur ve bireysel kullanıcılara olduğu kadar profesyonel kullanıcılara da farklı olanaklar sağlıyor. İnstagram işletme hesabı açmayı öğrendikten sonra sizde kendiniz ya da işletmeniz için çok daha profesyonel özelliklere sahip olabilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Ne işe Yarar?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu İnstagram, dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip platformlar arasında geliyor. Oldukça geniş bir hedef kitleye ulaşabilmek ve kimlerin sizi fark ettiğini görmek için hemen işletme hesabı açarak çok daha profesyonel bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik işletme hesabı açmak için herhangi bir ücret ödemeye de gerek yok.

Bir Bak İstersen: 2021 Plaj Modası

İnstagram işletme hesabı takipçilerinize çok daha verimli olarak ulaşabilmeyi, kimlerin sizi fark ettiğini görmeyi ve paylaşım istatistiklerini en doğru şekilde takip etmeniz için geliştirilmiş bir yapıdır. Kurumsal bir marka veya bireysel olarak böyle bir hesap açabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman yeniden bireysel hesaba da geçebilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Nedir

Ürün ya da hizmet sunan markalar ve instagram üzerinden içerik üretimi gerçekleştirilen paylaşım istatistiklerini görebildikleri, farklı iletişim bilgilerini profil sayfaları üzerinden paylaşabildikleri, ürün ve fiyat gibi detaylı bilgi sunabildikleri bir sistemdir. Tüm kullanıcılar kolayca bireysel olarak veya markaları için ücretsiz olarak bir işletme hesabı açabilir.

Özellikle de bir sosyal medya uzmanı / dijital medya uzmanı tarafından kontrol edilebilen hesaplar, işletme hesabı olarak adlandırılır. Çünkü işletme hesabında detaylı istatistiklere ulaşabilir ve paylaşım planı oluşturulabilirsiniz. Ayrıca işletme hesabı, ürün ya da hizmet veren markaların da güvenilirliğini arttırır.

İşletme hesabı kullanıyor olmanın en önemli noktası ise reklamlardır. İnstagram reklamlarını sadece işletme hesapları üzerinde verilebiliyor. Bu sebeple ürün, hizmet ve içeriklerinizi reklamlarınız ile farklı hedef kitlelerine ulaştırmak istiyorsanız hemen işletme hesabı açmalı ve istatistiklerinizi doğru bir şekilde takip ederek etkileyici reklamlar oluşturabilirsiniz.

İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

#Adım1: İnstagram uygulamasını açın ve hemen hesap oluşturun veya hesap bilgileriniz ile giriş yapın.

#Adım2: Profil sayfanız üzerinden “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

#Adım3: Hesap sayfasını açın.

#Adım4: Profesyonel Hesabına Geçiş Yap seçeneğine tıklayın.

#Adım5: İşletmeniz ile ilgili detayları hemen belirleyin.

#Adım1: Uygulamasını açın ve hemen hesap oluşturun veya hesap bilgileriniz ile giriş yapın:

İnstagram işletme hesabınızın olması için ilk önce bir İnstagram hesabınız olmalıdır. APK mağazalarından mobil uygulamayı indirdikten sonra yeni bir hesap açabilir veya daha önce kullanmış olduğunuz hesap var ise hesap bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. İşletme hesabı açmak için kesinlikle mobil uygulama kullanmalısınız çünkü masaüstü versiyonlarda henüz böyle işlemler yeterince işlevsel değil.

#Adım2: Profil sayfanız üzerinden “Ayarlar” sekmesine tıklayın:

Bir instagram hesabı açtıktan veya kullanıcı bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ekranın sağ altındaki menüden profil sayfasını açın. Buradan instagram profilinizi görüntüleyebilir ve bazı temel değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç çizgi butonuna tıklayın. Açılan menünün içinden Ayarlar seçeneğine dokunarak Ayarlar sayfasına gidin.

#Adım3: Hesap sayfasını açın:

İnstagram Ayarlar menüsünden hesabınızla ilgili tüm değişiklikleri yapabilir ve tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Hesap seçeneğine dokunarak instagram hesap ayarları sayfasını açın. Hesap Ayarları menüsünden görünür hesap düzenlemelerini daha detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

#Adım4: Profesyonel Hesabına Geçiş Yap seçeneğine tıklayın:

İnstagram Hesap Ayarları münüsünün en alt tarafında Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek üzerine tıkladığınızda bilgilendirme metnini göreceksiniz. Bu metni dikkatli bir şekilde okuduktan sonra işletme hesabıyla neler yapabileceğinizi ve dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

#Adım5: İşletmeniz ile ilgili detayları hemen belirleyin:

Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneği tıkladıktan sonra tüm düzenlemeler tamamen sizin tercihiniz doğrultusundadır. Buradan hesabın kategorisini ve türünü belirleyebilir, aynı zamanda bir Facebook sayfasına bağlayabilir, e-posta adresi ve telefon numarası gibi bilgileri ekleyebilir ve dilediğiniz gibi hesabınızla ilgili özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Yapılan tüm değişiklikler kaydedildikten sonra instagram işletme hesabını kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz de yine bu hesabı yeniden bireysel hesaba dönüştürmek için yukarıdaki adımları aynı şekilde izleyebilirsiniz. Fakat unutmayın ki bireysel hesaba geçiş yaptıktan sonra işletme hesabınızla alakalı tüm istatistikleri kaybedeceksiniz. Bu sebeple işletme hesabına ya da kişisel hesaba geçerken dikkat etmelisiniz.

Bir Bak İstersen: Bir Gecede Mucizeler Yaratan Bal Nedir?

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan instagram’ı çok daha profesyonel bir şekilde kullanmak ve hedef kitlenize doğru bir şekilde ulaşmak için kullanabileceğiniz instagram işletme hesabınız hakkınızda bilgiler sağlayarak dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için anlattık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir