HAKKIMIZDA

“İlk olarak : ”

Sosyal medya profili olarak ortaya çıkan “Mizah Adam” kavramı siz değerli kullanıcılarımızın desteğiyle büyüdü ve bizi sosyal medyada başarılı olduğumuza inandırdı. Sizden aldığımız dönütlerle belirlediğimiz yol haritasında “mizahadam.com” durağına geldik ve sizi bu durakta da hayatın yorgunluğundan çekip çıkararak güldürmeyi amaçlıyoruz. Ancak sosyal medyadan farklı olarak güldürürken bilgilendirmek ve düşündürmek gibi 2 temel gayemiz var.

“İnsanları güldürmenin zor olduğunu biliyoruz : “

Evet. Tam olarak söylemek istediğimiz bu. İnsanların üzülmesi için bazen şehrin kalabalığının yettiğini bile biliyoruz. Varın siz düşünün: ne gibi nedenlerle üzülüyor insan?

Elbette ki tüm dertlerinize derman olma gibi bir iddiamız yok. Sadece hayatın içerisinden 5 dakikanızı bize ayırın. Söz veriyoruz. Güldüreceğiz. Farz edelim gülmediniz: O zaman da yeni bir kavram öğrettik size. Bizce bu bile mutlu olma sebebi. Üstelik hem sizin için hem bizim için J

“Araştırıyoruz : ”

Biliyoruz ki öğrenmenin sonu yok. Araştırıyoruz. Sizi güldürmek için araştırıyoruz. Sizi düşündürmek için araştırıyoruz. İlla ki var bir sebebi : Bazen sadece araştırmak için bile araştırıyoruz.

“Trendlerden Uzak Değiliz : “

Çağa ayak uydurmak için yapılacak yegane eylem: Trendleri takip etmek. Biz de uzak değiliz trendlere. Hem de hiç uzak değiliz. Zaten biz ilk olarak İnstagram profili olarak sizlerin kapısını çaldık. Ardından Facebook, Twitter, Youtube derken yürüdük gittik J Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz ve öğrendiklerimizi size ulaştırmanın en kolay yolunun da bir web sitesi olduğunu da öğrendik.

“Mizah Kelimesi : “

Buraya kadar yazımızı okuduysanız artık bir şeyler öğrenmenin zamanı geldi. Mizah kelimesinin anlamı ile başlamak istedik: Mizah, insanları gülmeye yönelten sanat ya da resim demekmiş. Bu kelimenin ikinci bir anlamı da varmış: Bir olayı ya da gerçeği şaka, nükte veya takılmalar ile süsleyip aktaran söz veya yazı çeşidi.

Bizde mizaha yeni bir açılım getirelim dedik: İnsanları hayatın yorgunluğu içerisinden kısa bir süre alarak güldürmek, düşündürmek ya da bilgilendirmek demek bizce mizah. Ve bizde iyi birer mizahşörüz.

Vaktiniz varsa mizaha bekleriz…